יהודה שערי​

יהודה שערי (8 בפברואר 1920 – 18 בספטמבר 1997) היה פוליטיקאי ועורך דין ישראלי, חבר כנסת ופעיל בזרם הציונות הליברלית.

שערי נולד ב-1920 בשם יהודה שויירמן בעיר סירט שבצפון רומניה. היה פעיל בתנועת הנוער הציוני וחבר הנהגת התנועה ברומניה. שערי עלה לארץ ישראל בשנת 1941, והיה פעיל בתנועת העובד הציוני ובתנועת ההתיישבות העובדת. משנת 1951 היה חבר הוועדה המרכזת של ההסתדרות מטעם המפלגה הפרוגרסיבית, ובשנים 1957-1961 עמד בראש המדור לפנסיה ובראש המחלקה המשפטית של ההסתדרות.

נבחר לראשונה לכנסת ב-1961, מטעם המפלגה הליברלית. עם הצטרפות המפלגה הליברלית לגח"ל פרש עם חבריו והיה ממקימי המפלגה הליברלית העצמאית לישראל (ל"ע), מטעמה נבחר לכנסות ה-6, ה-7 וה-8, וכיהן כחבר כנסת וכסגן שר הפיתוח וכסגן שר התיירות.

לקראת הבחירות לכנסת התשיעית בשנת 1977, גיבש שערי כנציג הסיעה הרומנית, דיל עם אברהם חסון נציג סיעת ההסתדרות וצבי ניר נציג סיעת הצעירים, על פיו הוא ייבחר במקום השני וחסון וניר יהיו במקומות השלישי והרביעי. אולם בהמשך החליף את חסון בנסים אליעד וחסון התייצב מולו בהתמודדות על המקום השני וניצח. שערי ניסה אז את כוחו בהתמודדות על המקום השלישי והפסיד לנסים אליעד. בשלב זה החליט שערי שלא להתמודד שוב ונותר מחוץ לרשימה. המפלגה זכתה בסופו של דבר למנדט אחד בלבד בבחירות