דורות ההמשך

דורות ההמשך של יוצאי בוקובינה – אוצרים את הזיכרונות

דורות ההמשך – של יוצאי בוקובינה  ערים לצרכי דורות ההמשך של ניצולי השואה בארץ ובעולם שימור וחיזוק קשריהם עם עבר משפחתם והקהילות מהם באו ובהתמודדות עם תופעות האנטישמיות והכחשת השואה.

מטרת האתר  והפעילות שלנו היא לשמש ארכיון משפחתי וקהילתי שבו כל אחד מבני משפחות שורדי השואה יכול לאחסן את הסיפורים, התמונות, המסמכים וכל מידע נוסף שקיבל מהוריו השורדים שעדיין חיים אתנו או כאלה שכבר נפרדו מאיתנו. בעזרת כלים מתקדמים של ה- new media, מתאפשרת יצירת קשר בין המשתמשים השונים באתר, עד כדי בניית אילן יוחסין וקישורים בין הקהילות השונות. האתר עונה על צרכי הדור החדש, המחפש מידע באמצעות האינטרנט, ומעודד  את בני כל הדורות במשפחה לעבוד במשותף, כדי להכניס את המידע, ללמוד ממנו ולהפיק תועלת מהאפשרויות שהאתר מספק היום, כגון: קישורים בין פורומים שונים, בניית אילן יוחסין וכו'.

הארגון העולמי של יוצאי בוקובינה, בשיתוף עמותת דורות ההמשך ושאי מורשת השואה הוגבורה, מעמיד לצרכי לימוד ועבודה את אתר "דורות ממוריאליין" שבאמצעות התלמידים יכולים לפעול כדלקמן:

  1. להנציח מישהו מקורבנות השואה.

  2. להנציח מישהו שנפטר ועבר את השואה.

  3. לתעד סיפור של ניצול שואה.

  4. לתעד סיפור קהילה/מחנה/גיטו וכו'.

  5. לתעד נושא בתחום הגבורה: פרטיזנים, לוחמים יהודים,מחתרות וכו'.

  6. לתעד את סיפורי התקומה,מחנות העקורים, הבריחה,העפלה וכו'

  7. או כל נושא אחר הקשור בתקופה, ויהיה מתאים לעלותו לאתר.

אנו מאמינים שאנו כבני הדור השני השלישי והבאים אחרינו מחובתנו , לזכור ולהנציח את סיפורי משפחתנו אשר עברו בשואה, ולכן אנו פעולים בשיתוף עם ארגונים שונים לשמירת, ותיעוד המסורת של בני משפחתנו.

אנו קוראים לכם לגייס את בני משפחותיכם, והדורות הצעירים להצטרף אלינו לפעילות העמותה ולהתעדכן בפעילויות שאנו עושים.

לפרטים נוספים ולתיאום פעילות:

התקשרו אלינו למשרד.